Peki Hangisi Bana Göre?

Son yıllarda en çok büstiyer, bralet , balkonet  ve çapraz ip detaylı sütyen ve sütyen takımları daha fazla tercih edilmektedir. Diğer moda sektörlerinde olduğu gibi iç giyim sektöründe de ürün modelleri ve seçenekleri hızlıca artmaktadır. Günümüzde kadınlar artık klasik modellerden çok  daha farklı tarza sahip ürünlere yönelmiş durumda. Bunlara örnek verecek olursak çapraz ipli sütyenler, üçgen kalıp braletler, büstiyer sütyenler, önü bağcıklı sütyenler ve dikişsiz sütyenler yeni tarz olarak oldukça çok tercih edilmektedir. Vücut ve göğüs yapınızı iyi analiz ederek size en yakışacak ve sizi rahat ettirecek modeldeki çamaşırları seçebilirsiniz. Vücut tipine uygun olmayan sütyen kıyafetlerinizin duruşunu da olumsuz etkileyebilir.  Doğru sütyene kavuştuğunuzda  inanın kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz. Tıpkı sizi güzel gösteren bir kıyafet ve elbise giydiğinizdeki gibi.

Rahatlık ve Sağlık Bakımından Hangi Sütyen?

Rahat olmaları ve uzun süre deforme olmayan dikişsiz (lazer kesim) sütyenler tercih edebileceğiniz ürünlerin başında gelmektedir. Buna ek olarak pamuklu penye kumaşa sahip çamaşırların cilt sağlığınız açısından daha doğru olacaktır. Polyester ürünlerin kullanmanız gerekiyorsa kullanım süresini kısa tutarak bakteri oluşumunu engelleyebilirsiniz.  Sütyen satın alırken kumaş malzemesi, rahatlık ve sağlamlık gibi birkaç kriteri göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca doğru beden seçimi yapmanızda oldukça önemlidir. Çünkü en kaliteli ürünü satın almış olsanız dahi beden ölçüsü vücudunuza uygun değilse ne yaparsanız yapın rahat etmeniz mümkün olmaz. Sütyen almaya karar vermeden önce doğru sütyen ölçünüzü bulmanız daha sağlıklı bir yaklaşım olacaktır.

Çamaşırların Bakımı ve Korunması

Hassas yapıya sahip olmalarından dolayı iç çamaşırlarınızı en fazla 30-40 °C de elde yıkayınız. Aşırı sıcak su ile yada makinede yıkamanız özellikle sütyenlerin şeklinin ve kalıbının bozulmasına sebep olabilir. Çamaşır makinesinde yıkamaya mecbursanız sütyen yıkama aparatı kullanarak sütyeninizi uzun süre koruyabilirsiniz.  Bizden söylemesi.

Bu kadar çok sütyen çeşidinden bahsetmişken nerede bulabileceğinizi söylemeden olmaz.  Kuzeygiyim.com ’da sütyen takım ve sütyenler harika, mutlaka bu ürünlere bakmalısınız.  Online alışveriş sitelerinde bu kadar fazla çeşit bulmak her zaman kolay olmayabiliyor.